Pazarlama faaliyetleri ve size daha iyi bir deneyim sunmak için üçüncü taraf hizmetlerinden çerezler kullanıyoruz. Çerezleri nasıl kullandığımız hakkında bilgi edinin Gizlilik Politikamız

Geçmiş tarihe yönelik gayrimenkul değeri tespit edilebilir mi?

Geçmiş tarihe yönelik gayrimenkul değeri tespit edilebilir mi?

Geçmiş tarihe yönelik gayrimenkul değeri tespit edilebilir mi?

Şirketimiz Bodrum Eksperi tarafından gayrimenkulünüz için belirli bir tarihteki piyasa değerinin belirlenmesi amacıyla, SPK Lisanslı Uzman Onaylı Gayrimenkul Değerleme Raporu hazırlanmaktadır.

Geçmiş tarihe yönelik gayrimenkul değer tespiti; Gayrimenkul Değerleme Uzmanı tarafından, taşınmazın talep edilen tarihteki piyasa değeri tespiti amacıyla uzman görüşü olarak hazırlanmaktadır.

Hukuki süreçlerde, bir uyuşmazlığın çözümü için değerleme hizmetine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bazı durumlarda taşınmazın güncel değeri dava konusuna göre yeterli olmayabilmekte ve taşınmazın geçmiş dönemlerdeki değeri gerekli olmaktadır.

Hukuki uyuşmazlıklarda yurtiçinde ve yurtdışında söz konusu olabilecek boşanma ve miras gibi mal paylaşımlı dava süreçlerinde gayrimenkullerin değer tespiti gerekecektir. Bu tarz davalarda gayrimenkulün güncel tarihli piyasa değeri yeterli olmamakta olup, mülkün edinim tarihindeki değerine ihtiyaç duyulmaktadır. Şirketimiz Bodrum Eksperi tarafından bu tür dava konularında Türkçe ve İngilizce dillerinde, Geçmiş Herhangi Bir Yıl ve Aydaki Taşınmazın Piyasa Değeri hesaplanabilmekte ve SPK Lisanslı Uzman Onaylı Gayrimenkul Değerleme Raporu olarak hazırlanmaktadır.

Mahkeme dava süreçlerinde; Geçmiş Tarihli Gayrimenkul Değer Tespiti için halihazırda hazırlanmakta olan Gayrimenkul Değerleme raporlarında; TCMB Enflasyon Hesaplayıcısına göre TÜFE Endeksi Oranları ve TCMB Konut Fiyat Endeksi Oranları kullanılabilmekte olup, pek çok davanın süreçlerinde bu hesaplamalara göre yapılan değerleme raporlarının yeterli olmadığı görülmektedir. Kısıtlı bilgi ile hazırlanan bu Gayrimenkul Değerleme Raporları nedeniyle davaların üst derece mahkemelerden dönebildiği görülmüş olup, Gayrimenkul Değerleme Raporlarının somut geçmiş tarihli emsallere dayanak hazırlanmasının talep edildiğine rastlanılmaktadır.

Şirketimiz Bodrum Eksperi tarafından düzenlene Geçmiş Tarihli Gayrimenkul Değerleme Raporları; resmi verilere ilaveten, yıllardır edindiğimiz bilgi ve birikime ek olarak; somut bilgi ve belgelere dayanılarak hazırlanmaktadır. Geçmiş tarihli gayrimenkulün değerini hesaplarken, yıllardır bölgede yaptığımız değerleme çalışmalarından elde ettiğimiz emsal arşivi ile arşiv kayıtları kullanılmaktadır. Arşiv kayıtlarımızda birçok taşınmaz niteliğinde ve birçok yıllara ait, benzer taşınmazlar için emsal teşkil edebilecek, o yıllara ait satılık değerlerden yararlanılmaktadır.

Bu nedenle Geçmiş Tarihli Gayrimenkul Değer Tespitinde, resmi verilerin yanı sıra somut emsallere dayanılarak hazırlanmış SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı onaylı rapor hazırlatmak, davanın seyri için büyük önem arz etmekte olup, bu konuda şirketimiz Bodrum Eksperi’ne ulaşabilir, gayrimenkulünüz için geriye dönük olarak; Geçmiş Tarihli Gayrimenkulün Değer Tespiti için SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı onaylı Gayrimenkul Değerleme Raporu hazırlatabilirsiniz.

Geriye Dönük olarak Geçmiş Tarihteki Gayrimenkulün Değerini; SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı onaylı rapor hazırlatmak için; İletişim: www.bodrumekperi.com / 05496064466

 

 

 

Bodrum Eksperi olarak; Muğla İli Bodrum İlçesi, Akçaalan Mahallesi, Akyarlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi Bahçeyaka Mahallesi Bitez Mahallesi Cevat Şakir Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çamarası Mahallesi Çamlık Mahallesi Çarşı Mahallesi Çırkan Mahallesi Çömlekçi Mahallesi Dağbelen Mahallesi Dereköy Mahallesi Dirmil Mahallesi Eskiçeşme Mahallesi Farilya Mahallesi Geriş Mahallesi Gökpınar Mahallesi Gölbaşı Mahallesi Göltürkbükü Mahallesi Gümbet Mahallesi Gümüşlük Mahallesi Gündoğan Mahallesi Gürece Mahallesi Güvercinlik Mahallesi İslamhaneleri Mahallesi Karabağ Mahallesi Karaova Mahallesi Kemer Mahallesi Konacık Mahallesi Koyunbaba Mahallesi Kumbahçe Mahallesi Kumköy Mahallesi Küçükbük Mahallesi Mazıköy Mahallesi Mumcular Mahallesi Ortakentyahşi Mahallesi Peksimet Mahallesi Pınarlıbelen Mahallesi Sazköy Mahallesi Tepecik Mahallesi Tepecik (Karaova) Mahallesi Torba Mahallesi Turgutreis Mahallesi Türkkuyusu Mahallesi Umurca Mahallesi Yakaköy Mahallesi Yalı Mahallesi Yalıkavak Mahallesi Yeniköy Mahallesi Yeniköy (Karaova) Mahallesi Yokuşbaşı Mahallelerinde Muğla ile Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan ilçelerinde bir gayrimenkulün geçmiş dönemdeki değerinin tespiti için SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı onaylı Ekspertiz Raporu Hazırlatmak için bize ulaşabilirsiniz.

 Geriye Dönük olarak Geçmiş Tarihteki Gayrimenkulün Değerini; SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı onaylı Değerleme raporu hizmetimizden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim:www.bodrumekperi.com / 05496064466

gayrimenkul #gayrimenkuldeğerleme #spk #eksper #ekspertiz #tapu #emlak #danışmanlık #değerleme #değerlemeuzmanı #gayrimenkulekspertiz #gayrimenkuluzmanı #bodrum #muğla #bilirkişi #bilirkişilik #yabancısatış #vatandaşlık #oturumizni #yabancıvatandaşlıkhukuku #bodrumeksperi #bodrumekspertizgayrimenkuldeğerleme