Pazarlama faaliyetleri ve size daha iyi bir deneyim sunmak için üçüncü taraf hizmetlerinden çerezler kullanıyoruz. Çerezleri nasıl kullandığımız hakkında bilgi edinin Gizlilik Politikamız

Kurumsal İmar Barışı Danışmanlığı

Kurumsal İmar Barışı Danışmanlığı

Kurumsal İmar Barışı Danışmanlığı

İmar kanununa aykırılığı bulunan yapınızın kayıt altına alınması işlemlerinde profesyonel hizmet anlayışı çerçevesinde; mühendis ve gayrimenkul değerleme uzmanı kimliği ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Gayrimenkulün İmar Barışına Uygunluk Tespiti Danışmanlığı

İlk tespitin yapılması, belediyedeki imar arşivi ve tapudaki dosyalarınızın profesyonel gözlerle incelenmesi sayesinde,  mülkünüz imar barışına uygun mu bunu tespit ediyoruz.  Uygun olmayan mülklerle ilgili başvuru ve harçlarınız irat kaydedilecek ve hak kazanamayacağınız, aynı zamanda hukuken yalan beyanda bulunmuş durumuna düşeceğiniz için İmar Barışına Uygunluk Tespiti en önemli konulardan biridir.

Mülkü yerinde ölçerek alan gelişim durumunu da bu aşamada belirliyoruz, Ön tespit yapmadan, yerinde ölçüm ve gerçek alan tespiti yapmadan başvuru yapılmanın sakıncaları olduğu için bir sonraki aşamaya geçmiyoruz. Mülkünüz imar barışına uygunsa aşağıdaki adımlarla devam ediyoruz.

Gayrimenkulün Ölçüm ve Tespit Çalışması Danışmanlığı

Konusunda uzman kadromuz ile gayrimenkullerin saha tespitlerinin ve saha ölçümlerinin yapılması çalışmasıdır. Bir sonraki adımda yapı kayıt belgesinin başvurusunun yapılması aşamasında gayrimenkule ilişkin beyan edilecek alanların sizin adınıza doğru olarak tespit edilmesini ve sonraki süreçlerde hukuki olarak bir sorun yaşamamanız adına gerekli işlemleri takip ediyoruz.

Yapı Kayıt Belgesi için E-DEVLET Başvurusunun Yapılması Danışmanlığı

Yukarıda bahsedilen birinci ve ikinci adımların tamamlanması ile birlikte İmar barışına uygun gayrimenkullerin yapı kayıt belgesi alınması için e-devlet sistemi üzerinden başvuruların yapılmasını sağlıyoruz.

Bu aşamada; mülk sahibinin iletişim bilgileri, gayrimenkulün adresi, alanları, yapıdaki birimlerin sayısı, emlak vergi birim değeri, arsa alanı, yapı sınıfı, imar mevzuatına aykırılığın doğru bir şekilde tarifi ve aykırılığı gösteren görsellerin sisteme yüklenmesi işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Gayrimenkulün Cins Değişikliği ve Kat Mülkiyetine Geçiş İşlemleri Danışmanlığı

E-Devlet sistemi üzerinden alınan Yapı Kayıt Belgesi ile birlikte, imar planı kapsamında umumi hizmet alanlarına denk gelen alanların terk edildiğine ilişkin ilgili belediyesinden alınan belge, gayrimenkulün mevcut durumuna ilişkin “Rölöve Projesi”, “Zemin Tespit Tutanağı”, “Yönetim Planı” olmak üzere konunun uzmanları ile birlikte gerekli tüm belge/dokümanların hazırlanması işlemlerini tamamlayarak, Cins Değişikliği ve Kat Mülkiyetine Geçiş sürecini sizin adınıza takip ediyoruz.

 

Muğla ili, Bodrum ilçesinde gayrimenkul değerleme, gayrimenkul ekspertizi ve imar barışı projesyonel çözüm hizmetleri tarafımızca verilmektedir.

Muğla ile Bodrum, Dalaman, Datça,Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris,     Milas, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan                ilçelerinde gayrimenkul değerlemesi, danışmanlık hizmetleri, gayrimenkul ekspertizi, imar barışı profesyonel çözüm hizmetleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Muğla İli Bodrum İlçesi, Akçaalan Mahallesi, Akyarlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi Bahçeyaka Mahallesi Bitez Mahallesi Cevat Şakir Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çamarası Mahallesi Çamlık Mahallesi Çarşı Mahallesi Çırkan Mahallesi Çömlekçi Mahallesi Dağbelen Mahallesi Dereköy Mahallesi Dirmil Mahallesi Eskiçeşme Mahallesi Farilya Mahallesi Geriş Mahallesi Gökpınar Mahallesi Gölbaşı Mahallesi Göltürkbükü Mahallesi Gümbet Mahallesi Gümüşlük Mahallesi Gündoğan Mahallesi Gürece Mahallesi Güvercinlik Mahallesi İslamhaneleri Mahallesi Karabağ Mahallesi Karaova Mahallesi Kemer Mahallesi Konacık Mahallesi Koyunbaba Mahallesi Kumbahçe Mahallesi Kumköy Mahallesi Küçükbük Mahallesi Mazıköy Mahallesi Mumcular Mahallesi Ortakentyahşi Mahallesi Peksimet Mahallesi Pınarlıbelen Mahallesi Sazköy Mahallesi Tepecik Mahallesi Tepecik (Karaova) Mahallesi Torba Mahallesi Turgutreis Mahallesi Türkkuyusu Mahallesi Umurca Mahallesi Yakaköy Mahallesi Yalı Mahallesi Yalıkavak Mahallesi Yeniköy Mahallesi Yeniköy (Karaova) Mahallesi Yokuşbaşı Mahallelerinde gayrimenkul değerlemesi, danışmanlık hizmetleri, gayrimenkul ekspertizi, imar barışı profesyonel çözüm hizmetleri konusunda hizmet vermekteyiz.