Pazarlama faaliyetleri ve size daha iyi bir deneyim sunmak için üçüncü taraf hizmetlerinden çerezler kullanıyoruz. Çerezleri nasıl kullandığımız hakkında bilgi edinin Gizlilik Politikamız

Yabancıya Gayrimenkul Satışında Değerleme Raporu

Yabancıya Gayrimenkul Satışında Değerleme Raporu

Yabancıya Gayrimenkul Satışında Değerleme Raporu

Gayrimenkul değerleme raporu, yabancıların taraf olduğu tüm gayrimenkul satış işlemleri için bir zorunluluktur. Yabancıların veya başka bir ülke vatandaşlığı olan Türk vatandaşlarının gayrimenkul alımı ya da satımı yaparken tapu dairesi, taşınmazın piyasadaki mevcut değerini gösteren ekspertiz yani değerleme raporu talep etmektedir.

 4 Mart 2019 itibariyle yabancı uyruklu kişilerin gerek alıcı, gerek satıcı olarak taraf olduğu bütün satış işlemlerinde taşınmazın piyasa değerini gösteren değerleme raporu zorunluluğu getirilmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu Konut Satış İstatistiklerine göre yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ev satın alma oranları 2015 yılından beri yükselmektedir. 2017 yılında 22.428 yabancı uyruklu kişi Türkiye’den ev satın alırken 2018 yılında bu rakam 40.044’e yükselmiştir. Yabancı uyruklu kişilere ev satışı artarak devam ederken gayrimenkul sahiplerinin de bu konuda bilgilenme ihtiyacı doğmuştur. Yabancılara ev satmak isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı yasal sınırlamalar bulunmaktadır.

Yabancı uyruklu kişilerin gayrimenkul alım ve satım işlemleri için alınması gerekli olan “değerleme raporu nereden alınır?” diye merak ediyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Muğla ili, Bodrum ilçesinde gayrimenkul değerleme ve danışmanlık, gayrimenkul ekspertizi faaliyetleri altında Yabancı uyruklu kişilerin gayrimenkul alım ve satım işlemleri için değerleme raporu yani ekspertiz raporu ile ilgili olarak projesyonel çözüm hizmetleri tarafımızca verilmektedir.

Muğla ile Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris,    Milas, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan                ilçelerinde Yabancı uyruklu kişilerin gayrimenkul alım ve satım işlemleri için gayrimenkul değerlemesi, danışmanlık hizmetleri, gayrimenkul ekspertizi konusunda hizmet vermekteyiz.

Muğla İli Bodrum İlçesi, Akçaalan Mahallesi, Akyarlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi Bahçeyaka Mahallesi Bitez Mahallesi Cevat Şakir Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çamarası Mahallesi Çamlık Mahallesi Çarşı Mahallesi Çırkan Mahallesi Çömlekçi Mahallesi Dağbelen Mahallesi Dereköy Mahallesi Dirmil Mahallesi Eskiçeşme Mahallesi Farilya Mahallesi Geriş Mahallesi Gökpınar Mahallesi Gölbaşı Mahallesi Göltürkbükü Mahallesi Gümbet Mahallesi Gümüşlük Mahallesi Gündoğan Mahallesi Gürece Mahallesi Güvercinlik Mahallesi İslamhaneleri Mahallesi Karabağ Mahallesi Karaova Mahallesi Kemer Mahallesi Konacık Mahallesi Koyunbaba Mahallesi Kumbahçe Mahallesi Kumköy Mahallesi Küçükbük Mahallesi Mazıköy Mahallesi Mumcular Mahallesi Ortakentyahşi Mahallesi Peksimet Mahallesi Pınarlıbelen Mahallesi Sazköy Mahallesi Tepecik Mahallesi Tepecik (Karaova) Mahallesi Torba Mahallesi Turgutreis Mahallesi Türkkuyusu Mahallesi Umurca Mahallesi Yakaköy Mahallesi Yalı Mahallesi Yalıkavak Mahallesi Yeniköy Mahallesi Yeniköy (Karaova) Mahallesi Yokuşbaşı Mahallelerinde Yabancı uyruklu kişilerin gayrimenkul alım ve satım işlemleri için gayrimenkul değerlemesi, danışmanlık hizmetleri, gayrimenkul ekspertizi konusunda hizmet vermekteyiz.